Seattle Grace Hospital
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mr. Don't Care

4 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Sam Dec 08, 2012 8:54 pm

Rezumarea primului mesaj :

Era semi adormit din cauza noptii trecute...la Mark tot timpul se intampla asta, sa vina doar jumate treaz la serviciu. Azi avea o noua stagiara si o astepta ca sa o initiez, stand undeva pe hol, la receptia unde asistentele completau niste date, in timp ce el se prefacea ca mai scrie ceva la raport. Defapt era facut de ieri, dar sa nu para ca sta degeaba, doar ca sa incerce sa se trezeasca - ceea ce facea el defapt.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos


Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Mier Dec 12, 2012 1:21 pm

- Bineinteles ca nu, nu e genul meu ! raspunde singur, ridicand relaxat din umeri. Desi nu stia ce-i rezerva defapt viitorul, nu s-ar fi vazut niciodata langa o singura femeie, el le incerca pe toate...
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Mier Dec 12, 2012 7:25 pm

Robin chicoti scurt, clatinand din cap. Doar il cunostea atat de bine pe Mark si stia ca nu se putea astepta la ceva serios de la el. Dar cine stie, nimeni nu poate avea habar de ce se va intampla in viitor.
Ai pus ochii pe cineva nou? intreba el, asa, din curiozitate.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Mier Dec 12, 2012 7:30 pm

Mark clatina din cap, incercand ca expresia sa sa nu tradeze niciun sentiment, asa ca intotdeauna.
- Nu, nu, nimic bun de mentionat..., dadu el din umeri, desi stia ca nu era chiar asa. Dar tu, nu te saturi de singuratate? Chiar nu ai pus ochii pe nimeni, nimeni?
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Mier Dec 12, 2012 7:38 pm

Robin il privi, aproband scurt din cap. Vru sa ii raspunda la intrebare, dar se razgandi in ultimul moment.
Minti, spuse el scurt, abrupt. Dar te descos eu mai tarziu... Cat despre mine, eu stiu, zambi inocent, ridicand din umeri. Stii cum e, posibilitatea e mereu dupa colt.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Mier Dec 12, 2012 7:45 pm

- Daca e sa ne luam dupa ironia sortii...sigur sfarsesti cu o nebuna! ranji, ridicand apoi din umeri. Cat despre mine...daca tu asa crezi, ca mint. Deocamdata chiar nu am facut nicio miscare, cu nimeni!
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Joi Dec 13, 2012 8:47 am

Robin chicoti, clatinand incet din cap. Lua o gura de cafea, dupa care puse cana la loc pe birou si ridica din umeri.
Mai bine o nebuna, decat una care ma inseala cu primul chelner, chicoti el, referindu-se bineinteles la fosta nevasta. Si de asemenea, mai bine cu o nebuna, decat cu alta in fiecare zi, ca tine.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Joi Dec 13, 2012 12:16 pm

- Eh, recunosc, nu sunt o persoana stabila... pur si simplu am nevoie de diversitate! ranji Mark, ridicand usor din umeri.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Joi Dec 13, 2012 6:46 pm

Robin chicoti, rotindu-si din nou ochii.
Care e specialitatea zilei, Mark? intreba el, ranjind in coltul gurii. Blonda, bruneta, roscata...?
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Joi Dec 13, 2012 7:02 pm

- Nu conteaza culoarea, poate sa fie si verde cu suvite albastre atata timp cat tipa arata bine.. ranji el, fluturandu-si genele. Judecand dupa cum arata fosta ta nevasta as zice ca tu preferi brunetele...sau ma insel? ridica dintr-o spranceana.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Lun Dec 17, 2012 8:08 pm

Robin rase scurt, neputand sa nu isi roteasca ochii la auzul vorbelor lui. Si eu care credeam ca imi esti prieten, glumi el, clatinand din cap. Michaela era roscata... Dar da, mai nou pot sa iti confirm faptul ca am o afinitate pentru brunete, ranji el in coltul gurii.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Lun Dec 17, 2012 8:20 pm

- Aaah, iar am comis-o, rase el scurt. Pentru brunete in general sau pentru una anume? ridica curios dintr-o spranceana.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Calliope Torres Mar Dec 18, 2012 10:00 am

Se auzira niste batai puternice in usa si ai fi putut jura ca cel care bate este un barbat, dear imediat puteai sa-ti dai seama ca te-ai inselat amarnic atunci cand usa se deschise si pe ea aparu o Callie destul de nervoasa si de suparata. Aceasta inainta in incapere, cu bratele incrucisate sub piept, privindu-l destul de fulgerator pe Mark care parea ca inghite in sec.
- Inteleg ca nu iei in serios unele lucruri banale fiindca nu fac parte din prioritatile tale. Te-am iertat pentru faza de ieri, ca m-ai lasat balta la cina care trebuia sa o luam impreuna la restaurant si toti chelnerii si oamenii de acolo se uitau la mine cu mila, de parca as fi fost o singuratica sau ceva... incepu ea sa spuna, pe un ton impasibil, care nu trada niciun gest, nicio traire, dupa care buzele ei pline se strambara. Dar cand in sfarsit urma sa avem o operatie dubla impreuna, tu sa te ocupi de mica cicatrice de pe obraz, ceea ce era usor, si eu sa ma ocup de osul de la mana...tu ai amanat operatie.Dar nici macar nu ai amanat-o tu, a facut-o altcineva cand si-a dat seama ca tu AI UITAT DE EA! isi termina ea discursul si morala, vorbind din ce in ce mai apasat, vocea sa sunand din ce in ce mai glaciara. Nici macar nu observase ca Robin, seful ei, era si el acolo.
Calliope Torres
Calliope Torres

Mesaje : 11
Data de înscriere : 17/12/2012
Varsta : 42

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Mar Dec 18, 2012 4:04 pm

Robin il privi pe Mark, ridicand scurt o spranceana. Vru sa ramana serios, insa nu prea ii iesi, pentru ca un chicotit ii parasi curand buzele. Bineinteles ca Sloan, cat de nepasator parea a fi, intuise ceva, probabil din comportamentul lui de pana atunci; doar erau prieteni de atata timp.
Vru sa raspunda, insa niste batai puternice se auzira in usa, urmate de intrarea furtunoasa a lui Dr.Torres, care se parea ca nici nu il observase. Ridica ambele sprancene, pentru ca nu fusese pus la curent cu aceasta schimbare. Stia de operatie, si era chiar una importanta.
Buna ziua si tie, Calliope, zise el atunci cand bruneta termina de vorbit, dupa care se intoarse catre Mark. Sloan? Ai ceva de spus? Nu te-a anuntat stagiara ta, in cazul in care tu ai uitat?
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Calliope Torres Mar Dec 18, 2012 8:59 pm

Calliope inghiti in sec cand ii observa prezenta si balmaji un "bunza ziua", apoi se uita din nou fulgerator la Mark asteptand scuzele de rigoare, poate chiar si ingenunchiara in fata ei.
Calliope Torres
Calliope Torres

Mesaje : 11
Data de înscriere : 17/12/2012
Varsta : 42

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Joi Dec 20, 2012 3:25 pm

"Ops" isi zise el in gand, inghitind in sec. Uitase de cina, era un nemernic, nici nu merita prietenia lui Callie...dar operatia? La care ea tinea asa mult. Se simtea groaznic, nici nu fu in stare sa mai zica ceva.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Joi Dec 20, 2012 3:41 pm

Robin il privi pe Mark serios, ridicand din nou o spranceana. Desigur, era prietenul lui foarte bun, insa era o situatie destul de grava pe care, in calitate de sef al sectiei de chirurgie, trebuia sa o rezolve.
Sloan? intreba din nou, asteptand un raspuns.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Joi Dec 20, 2012 3:45 pm

- Am pare rau, am uitat complet, m-am luat cu altele...si se pare ca nimeni nu a binevoit sa-mi aduca aminte, mormai Mark privind in jos, sub privirile fulgeratoare ca niste sageti ale lui Callie.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Joi Dec 20, 2012 3:51 pm

Robin il privi fix pentru cateva secunde, dupa care aproba lent, mangaindu-si foarte usor barbia, gandindu-se ce era cel mai bine de facut.
Spui atunci ca e vina stagiarei tale? Ca ea ar trebui sa fie pedepsita? intreba, ridicand o spranceana.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Joi Dec 20, 2012 4:06 pm

- Nunununuu, eu am gresit, pedepseste-ma pe mine! se repezi sa spuna, inghitind dupa in sec.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Vin Dec 21, 2012 11:54 am

Robin mari ochii, neasteptandu-se la o asemenea reactie din partea amicului sau. Se asteptase ca Mark sa aprobe, iar el sa ia masurile necesare, probabil sa nu o mai lase sa opereze.
Sloan, esti sigur? intreba el grijuliu. Stii ca ar fi mai usor sa o sanctionez pe ea, nu? Ceva timp fara sa vada interiorul unei sali de operatie, nu e greu. Dar tu esti unul dintre cei mai buni chirurgi din spital.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Calliope Torres Vin Dec 21, 2012 12:57 pm

Calliope isi dadu ochii peste cap si inainta pana ajunse langa Mark apucandu-l de guler si privindu-l fulgerator, trecand peste faptul ca putea seful sa o sanctioneze si pe ea.
- Fii atent la mine, daca nu facem operatia asta esti ca si MORT! il ameninta ea furioasa, zgaltaindu-l bine de tot.
Calliope Torres
Calliope Torres

Mesaje : 11
Data de înscriere : 17/12/2012
Varsta : 42

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Vin Dec 21, 2012 1:00 pm

- Calmeaza-te, scumpo, o s-o facem, da? o privi el calm, oftand, apoi isi intoarse privirea spre Robin.E nuami vina mea si vreau sa-mi asum responsabilitatea pentru asta.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Dr. Robin Andrews Vin Dec 21, 2012 4:07 pm

Robing inghiti in sec. Doar ce purtasera o discutie despre noile lor sentimente, noile senzatii, insa nu se asteptase ca Mark Sloan insusi sa isi apere stagiara, mai ales la cat se certase cu ea pana atunci. Insa daca voia sa isi asume responsabilitatea, asta era.
Bine atunci, aproba el din cap. Calliope, calmeaza-te, veti face operatia impreuna. Nu cred ca o las totusi pe Biedermann sa intre cu voi, zise el, desi nu era chiar o decizie finala, mai mult un gand fugar care ii strabatuse mintea pe moment.
Dr. Robin Andrews
Dr. Robin Andrews
Admin

Mesaje : 89
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 55

https://seattlegrace-rpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Mark Sloan Vin Dec 21, 2012 7:51 pm

Mark ofta si zambi tamp atunci cand Calliope ii dadu drumul. Stia ca de data asta o facuse lata si bruneta nu-l va ierta nici in cateva luni buni caci era genul de persoana care tinea supararea mult si bine.
Mark Sloan
Mark Sloan

Mesaje : 264
Data de înscriere : 08/12/2012
Varsta : 43

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Calliope Torres Vin Dec 21, 2012 7:58 pm

Calliope isi invartii ochii si ii dadu drumul in cele din urma, destul de tare astfel incat el sa se loveasca de spatarul scaunului. Doar isi stramba buzele in semn de nemultumire si facu doi pasi in spate incrucisandu-si bratele sub piept.
Calliope Torres
Calliope Torres

Mesaje : 11
Data de înscriere : 17/12/2012
Varsta : 42

Sus In jos

Mr. Don't Care - Pagina 3 Empty Re: Mr. Don't Care

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum